/Proste sposoby na unowocześnienie każdego salonu

Proste sposoby na unowocześnienie każdego salonu

Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest pokój dzienny. Nowoczesny styl aranżacji takiego salonu to nie lada wyzwanie i koszt. Należy zachować dobry styl oraz funkcjonalność całego pokoju, która powinna odpowiadać wszystkim domownikom. Poniżej przedstawiamy pomysły na unowocześnienie każdego salonu, które będą równie funkcjonalne, co designerskie.

Beton na ścianach

Szary beton na ścianach pojawia się w wielu nowoczesnych wnętrzach. Takie ściany można też łączyć z najróżniejszymi dodatkami, na przykład z lustrami w okrągłych formach, czy z kolorowymi półkami.

Czytaj więcej: Salon i sypialnia – inspiracje do okrągłych form

pokój dzienny nowoczesny poliszdesign

Zrywanie tynku nie jest konieczne do tego, aby mieć betonowe ściany. Na rynku dostępne są specjalne płyty betonu, które można przymocować na specjalny klej, podobnie jak tapetę. Nie należy robić tego samemu, gdyż płaty betonu są dość ciężkie i wymagają specjalnej techniki klejenia.

Lampy, lampy i jeszcze raz lampy

Jest to bardzo prosty sposób na ożywienie i unowocześnienie pokoju dziennego. Lampy w najróżniejszych kształtach, w stylu industrialnym, czy sferyczne od razu dodadzą szyku całej przestrzeni. Odpowiednio dobrane dodadzą też więcej światła. Pamiętaj jednak, aby zobaczyć, jak one rozpraszają światło.

lampy pokój dzienny nowoczesny poliszdesign

Designerskie dodatki

Dodatki to zawsze najlepszy sposób na dodanie nowoczesnego sznytu całemu pomieszczeniu! Oczywiście, nowoczesne dodatki będą pasowały jak pięść do nosa, jeśli wstawimy je do pokoju, w którym znajdują się meble jeszcze z czasów PRL. Jeśli jednak masz trochę bardziej nowoczesne mieszkanko, to zacznij zapełniać je ładnymi i jednocześnie funkcjonalnymi dodatkami. Ciekawe stoliki są jednocześnie przydatne, jak i ładne. Pomyśl też nad futrzastymi dywanikami i wzorzystymi poduszkami.