/Taras niezadaszony – z czego wykonać?
deski kompozytowe

Taras niezadaszony – z czego wykonać?

Każdy z nas dąży do tego, by w przydomowej przestrzeni stworzyć chociaż mały kącik do wypoczynku na świeżym powietrzu. To właśnie dlatego już wczesną wiosną w ogrodach rozpoczynają się wzmożone prace. Ich celem jest przygotowanie terenu zielonego, by móc z niego korzystać w pełni optymalnie. Kawa wypita rano na tarasie, rodzinny obiad, czytanie ulubionej książki czy wieczorny grill z przyjaciółmi – wszystkie te czynności można realizować komfortowo, jeśli tylko zadbamy o dobry taras.

Taras można wykonać na terenie pod dachem albo niezadaszonym i chociaż inwestorzy nieco obawiają się kładzenia posadzki bez ochrony w postaci dachu, to okazuje się, że swobodnie można dobierać materiał, który będzie odporny na wszelkie warunki atmosferyczne.

Idealnie sprawdzą się deski kompozytowe, które wyglądają jak naturalne drewno i nie wymagają tak częstej renowacji. Taras kompozytowy jest w pełni odporny na deszcz, śnieg, silne promienie słońca. Do tego jest łatwy w utrzymaniu czystości, nie nagrzewa się oraz jest antypoślizgowy.

Warto zwrócić także uwagę na aspekty wizualne. Taras imitujący drewniane deski świetnie sprawdzi się w ogrodzie urządzonym w stylu klasycznym, retro, nowoczesnym czy tym skandynawskim. Co więcej, można wybierać deski w różnym kolorze, dokładnie takim, jakie pasują do pozostałych dodatków. Nie ma wątpliwości, że to właśnie taki rodzaj tarasu bez zadaszenia cieszy się największą popularnością.