/Membrana na dach i folie dachowe – materiały niezbędne przy budowie dachu
folie dachowe

Membrana na dach i folie dachowe – materiały niezbędne przy budowie dachu

W trakcie budowy i wykończenia konstrukcji dachu warto zadbać o to, aby wykorzystać jak najlepsze materiały budowlane. W przypadku pokryć dachowych niezbędne są folie dachowe, które świetnie zabezpieczają konstrukcję i warstwę izolacyjną przed wodą, wilgocią oraz uszkodzeniami. Włóknina, z której są, wytwarzane folie dachowe jest wysoce elastyczna, odporna na rozdarcia oraz charakteryzuje się doskonałymi właściwościami paroprzepuszczalnymi.

To samo tyczy się materiałów takich, jak membrana na dach. Montując membrany na powierzchni dachu, można nie tylko dodatkowo wzmocnić całą konstrukcję, ale także ochronić dach przed ewentualnymi uszkodzeniami wynikającymi z oddziaływania zewnętrznych czynników atmosferycznych.

Jak działa membrana na dach? Profesjonalne folie dachowe w praktyce

Sprawdzona membrana na dach to materiał, który zapobiega przedostawaniu się wilgoci do wnętrza pomieszczeń domowych na poddaszu, a także do desek konstrukcyjnych. Co więcej, membrana na dach jest znacznie tańsza od popularnej papy dachowej. Jeśli chodzi o praktyczne zastosowanie takich materiałów, jak membrany i folie dachowe, warto dodać, że na rynku dostępne są różne rodzaje surowców tego typu. Najpowszechniejsze odmiany to folie wysokoparoprzepuszczalne, niskoparoprzepuszczalne oraz paroszczelne i paroizolacyjne.

Podsumowując: membrana na dach i folie dachowe służą przede wszystkim zabezpieczeniu konstrukcji dachu oraz całej nieruchomości przed niekorzystnym oddziaływaniem wilgoci. Wspierają też utrzymanie odpowiednich warunków cieplnych w pomieszczeniach.