/Ile kosztuje ogrodzenie betonowe? Szybki kosztorys
ogrodzenie z betonu

Ile kosztuje ogrodzenie betonowe? Szybki kosztorys

Płoty z betonu to jedno z najbardziej efektownych i jednocześnie najpopularniejszych rozwiązań z zakresu ogrodzenia posesji. Gwarantują wieloletnią użyteczność, doskonałe bezpieczeństwo i świetny wygląd. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej właściwościom tego typu konstrukcji oraz pokrótce omówimy koszty związane z ich montażem.

Ogrodzenia betonowe z prefabrykatów

Wycena płotu z betonu wykonanego z elementów prefabrykowanych jest uzależniona przede wszystkim od rozmiaru danej powierzchni, oczekiwań jej właściciela oraz wykonawcy. Można jednak przyjąć pewne uściślone wartości, które prezentują się następująco: klasyczna płyta o wymiarach 50 x 200 cm to koszt rzędu 25-40 zł. Doliczyć należy słupki montażowe, których cena waha się od 15 do 30 zł. Oczywiście niektórzy producenci oferują droższe rozwiązania, które doskonale wpisują się w założenia nowoczesnego i minimalistycznego budownictwa. Podsumowując: przybliżony koszt montażu pojedynczego elementu ogrodzenia z betonu wynosi ok. 145 zł. Kwota ta nie obejmuje robocizny pracowników z firmy brukarskiej oraz wykonania podmurówki.

Ogrodzenia z betonu wylewanego

Każde ogrodzenie z betonu musi posiadać solidny i wytrzymały fundament, dzięki czemu cała konstrukcja będzie stabilna i trwała. Jego koszt zależy przede wszystkim od głębokości wykopów i linii przemarzania gruntu, która różni się w zależności od strefy klimatycznej. Fundament do ogrodzenia z betonu to koszt plus minut 40-70 zł/mb. Do tej kwoty również należy doliczyć robociznę fachowców oraz wykonanie deskowania i wylewki. Montaż tego typu ogrodzeń najlepiej zlecić profesjonalnej ekipie specjalistów, którzy zajmą się sprawą w pełni kompleksowo. Cena tego typu usług zazwyczaj nie przekracza 100 zł/mb.

Jak wykonać kosztorys?

Każdy właściciel posesji przed zleceniem wszelkiego rodzaju prac wokół domu powinien przygotować stosowny kosztorys, który pozwoli mu realnie ocenić jego możliwości budżetowe. Jak zatem przygotować wycenę budowy płotu betonowego? Przede wszystkim należy ustalić (najlepiej po konsultacji z fachowcem), jaka ilość płyt betonowych będzie potrzebna do postawienia ogrodzenia. W dalszej kolejności trzeba uwzględnić ilość pionowych słupków montażowych, rodzaj i głębokość fundamentów oraz koszt samej usługi montażowej. To tak naprawdę wszystko, co składa się na tego typu kosztorys. Jego wykonanie jest zatem niezwykle proste i pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych niespodzianek finansowych.