Dane statystyczne, które dotyczą rozwoju internetowych technologii, mówią same za siebie. Podążanie tą ścieżką edukacyjną jest po prostu opłacalne. Podjęcie studiów na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki pozwala rozwijać młodym osobom pasję, ale jest to także szansa na zwiększenie kompetencji specjalistów już pracujących. Uczelnia oferuje studia magisterskie, inżynierskie i podyplomowe. Dodatkowo organizowane są także bardzo przydatne szkolenia dla firm i osób prywatnych. Możliwości w zakresie budowania ścieżki kariery zawodowej są więc ogromne. Uczelnia zapewnia także przekwalifikowanie w kierunku informatyki, jeśli chodzi o absolwentów innych kierunków.
Studia magisterskie — warunki przyjęcia
Czy podjęcie studiów na Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki jest dostępne dla każdego? Tak, ale są pewne warunki formalne. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że decyduje kolejność składania dokumentów. Tu zaletą, jednak jeżeli kogoś interesują takie studia, jest możliwość rejestracji online. Należy także złożyć komplet dokumentów i wymagane jest dokonanie opłaty. Studia magisterskie dostępne są dla tych absolwentów, którzy mają już ukończone studia pierwszego stopnia na dowolnym kierunku licencjackim lub inżynierskim.
Warto też wspomnieć, że w przypadku osób, które podjęły te studia, informatyka zawsze stawała się przepustką do intensywnie rozwijanej kariery. A szczególnie obiecująco przedstawiają się dostępne specjalizacje. To m.in. bezpieczeństwo systemów i sieci teleinformatycznych, na które jest bardzo duży popyt na rynku pracy, ale również zarządzanie projektami. Można też wybrać technologię i zastosowania chmury obliczeniowej lub sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe. Te specjalizacje są z pewnością bardzo przyszłościowe.
Szkolenia dla firm na WWSI
Niezwykle dużą popularnością cieszą się także organizowane w Warszawskiej Wyższej Szkole Informatyki otwarte wykłady i szkolenia. Można również skorzystać z seminariów i warsztatów, które są skierowane do wszystkich tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę i kwalifikacje informatyczne. Dla pracodawców liczą się w przypadku cenionych pracowników nie tylko studia magisterskie, ale również praktyczne kursy, które także pozwalają zdobyć kompetencje w zakresie ochrony danych osobowych lub data science. Poza tym dzięki szkoleniom można stać się także menedżerem zarządzania relacjami z dostawcami lub poznać podstawy architektury baz danych i języka SQL, czyli wiedzę bardzo pożądaną w środowisku pracy.