/Jak wygląda sprzątanie po zgonach?
sprzątanie po zgonach warszawa

Jak wygląda sprzątanie po zgonach?

Sprzątanie mieszkań po zgonach jest szczególnie trudnym zajęciem. Wymaga ono nie tylko mocnych nerwów, ale również sprawności fizycznej i wrażliwości. Im dłużej ciało zmarłego znajduje się w stanie rozkładu, tym trudniej je uprzątnąć wszystkie pozostałości biologiczne. 

Czy rodzina może sama sprzątać po zmarłym?

Rodzina zdecydowanie nie powinna sama sprzątać po zmarłej osobie. Sprzątanie po zgonach wymaga profesjonalnych środków czystości oraz znajomości procesu rozkładu ciała. Niezwykle trudno jest dokładnie umyć krew i inne tkanki, szczególnie że mogą one się znaleźć nawet w najmniejszych szczelinach. A niedokładne sprzątanie może doprowadzić do rozwoju niebezpiecznych substancji gnilnych. 

Dla wielu rodzin zbędnym jest wydatek taki jak sprzątanie po zgonach. Warszawa i inne duże miasta oferują masę tego typu firm sprzątających po zgonach, więc można liczyć na konkurencyjne ceny. Same rynek nietypowych usług sprzątających z roku na rok jest coraz większy. Usługa ta nie jest tania, ale warto pamiętać, że na szali leży zdrowie osób, które będą dalej mieszkały w mieszkaniu po zmarłym. 

Jak wygląda sprzątanie po zmarłych?

Tak naprawdę każde sprzątanie po zmarłej osobie jest trochę inne. W zależności od rodzaju śmierci, stopnia rozkładu i przedmiotów w domu, to do wykonania będą trochę inne czynności. Jednak można wyróżnić wspólne etapy sprzątania.

Pierwszym etapem jest odpowiednie zabezpieczenie ekipy sprzątającej. Trujące ptomainy wydobywające się z ciała zmarłej osoby, insekty oraz wydobywające się ze szczątek rozpuszczone tkanki. Odpowiednie zabezpieczenie jest kluczem do dobrego i bezpiecznego posprzątania.

Potem należy ustalić, w jakim stanie są meble, ściany i podłogi. Jeśli są one wyjątkowo zanieczyszczone, to niekiedy trzeba się ich pozbyć, gdyż dezynfekcja nic nie da. 

Następny etap polega na pozbyciu się wszelkich wydzielin i tkanek po zmarłej osobie. Ten etap jest bardzo indywidualny i bardzo zależy od już wcześniej wspomnianych czynników.

Na samym końcu całe mieszkanie (lub dom) są ozonowane. Ozon to świetny odkażacz — dzięki niemu również można pozbyć się nieprzyjemnych zapachów.