/Lekarz medycyny sportowej – czym się zajmuje?
zwichnięcie barku

Lekarz medycyny sportowej – czym się zajmuje?

Regularnie uczęszczasz na siłownie, bierzesz udział w kursie tańca, a może Twoje dziecko chodzi na siatkówkę lub karate? Warto wybrać się do lekarza medycyny sportowej, by ocenić kondycję i ogólny stan zdrowia. To właśnie medycyna sportowa pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do wykonywania określonej aktywności fizycznej, ale wskaże też działania profilaktyczne, dzięki którym sport będzie realizowany w pełnym bezpieczeństwie i z optymalnymi efektami.

Lekarz, który zajmuje się medycyną sportową, przyjmuje nie tylko zawodowych sportowców, by kwalifikować ich i przeprowadzać badania okresowe. Służy także amatorom, którzy chcą zadbać o własny organizm.

Pamiętajmy także, że medycyna sportowa niweluje ewentualne zaburzenia zdrowotne wywołane poprzez uprawianie sportu, lekarze diagnozują i leczą nagłe urazy, jak zwichnięcie barku czy złamania kończyn. Co ważne, w ramy medycyny sportowej wliczają się lekarze o rozmaitych specjalizacjach. Wszystko zależy od rodzaju dyscypliny sportowej czy problemu, z jakim w gabinecie pojawił się pacjent.

Jedno jest pewne, w czasach, w których każdy doskonale wie, że sport to zdrowie, medycyna sportowa przechodzi wzmożony rozwój. Polacy w końcu stali się świadomi konieczności dbania o własny organizm, a uprawiając sport, chcą robić to bezpiecznie i z najlepszymi efektami. Właśnie dlatego warto być pod kontrolą najlepszych specjalistów.