/Jakich informacji dostarcza rezonans magnetyczny dla pacjenta?
rezonans magnetyczny głowy

Jakich informacji dostarcza rezonans magnetyczny dla pacjenta?

Im dokładniejsza diagnostyka medyczna, tym z reguły większa szansa na opracowanie skutecznego leczenia u specjalisty. Wielu pacjentów interesuje się rezonansem magnetycznym na nowym urządzeniu ze względu na brak skutków ubocznych i wykorzystanie możliwie najlepszej technologii do pokonania problemów zdrowotnych. Warto od razu zauważyć, że nowe metody diagnostyczne wypierają na rynku starsze, więc zastanów się nad szybszą rezerwacją wizyty na NFZ lub w prywatnej placówce. Jakich informacji dostarcza rezonans z kontrastem dla pacjenta i czy to całkowicie bezpieczne badanie?

Jak wygląda procedura diagnostyczna w rezonansie magnetycznym i czego konkretnie dotyczy?

Jedna z najważniejszych zalet nowoczesnego rezonansu magnetycznego to wykrywanie najpoważniejszych schorzeń na bardzo wczesnym stadium i to bez pozostawiania żadnych wątpliwości odnośnie obecności choroby. MR głowy ze względu na wysoką rozdzielność obrazu pokonuje wady innych metod diagnostycznych i daje pacjentom nadzieję na szybsze porozumienie ze specjalistą. Szczegółowy obraz organizmu, w tym narządów wewnętrznych, stawów, kości przydaje się nie tylko w planowaniu leczenia, ale i w profilaktyce. Na rezonans z kontrastem kieruje się pacjentów trudniejszych, u których występują problemy z wyśledzeniem połączonych schorzeń. Brak bólu na badaniu i brak skutków ubocznych przekonuje do urządzenia seniorów i osłabionych dorosłych zmęczonych dotychczasowym cierpieniem.

Dlaczego rezonans magnetyczny w celach diagnostycznych?

Bardzo trudno o bardziej dokładną metodę diagnostyczną na NFZ, ale i w placówkach prywatnych. Nie ma również problemu, żeby badanie powtórzyć po przebytej terapii dla potwierdzenia pozytywnych wyników. Aktualnie nawet metaliczne implanty, chociażby sztuczne stawy nie eliminują pacjentów z badania, ale wymagają po prostu potwierdzenia własnego stanu u lekarza prowadzącego. Skuteczna diagnostyka to rosnąca potrzeba przez udział starszych pacjentów, często znajdujących się w ciężkim stanie. Przy skomplikowanych chorobach rezonans działa najlepiej.