/Co to jest abdominoplastyka
korekta biustu warszawa

Co to jest abdominoplastyka

Wiele kobiet na co dzień boryka się z nieestetycznie wyglądającym brzuchem. Często jest to spowodowane zrzuceniem wielu kilogramów, bądź tez są to pozostałości po ciąży. Obwisły brzuch, a w zasadzie wisząca skóra na brzuchu powoduje, że kobiety odczuwają ogromny dyskomfort. Próbują zatuszować te niedoskonałości luźnymi ubraniami jednak dyskomfort pozostaje, a o założeniu stroju kąpielowego nie ma mowy.  Wówczas w grę wchodzi już tylko medycyna estetyczna, Warszawa jest miastem w którym z pewnością znajdziemy wiele profesjonalnych klinik, które z tym defektem pozwolą nam przegnać się raz na zawsze.

Co to jest abdominoplastyka

Abdominoplastyka to zabieg który pomoże nam się pozbyć problemu związanego z występowaniem nieestetycznych fałd skóry w okolicy brzucha. Problem ten dotyczy zazwyczaj osób które straciły kilka kilogramów swojej wagi, oraz tych których problem wiszącej skóry jest pozostałością po przebytej ciąży. Defekt ten w dużej mierze wpływa na nasz wygląd ale również samopoczucie. Medycyna estetyczna daje na szczęście szereg możliwości z których możemy skorzystać, aby znowu cieszyć się pięknym wyglądem.

Chirurgia plastyczna oferuje nam miedzy innymi abdominoplastyki, który polega na nacięciu dolnej części brzucha, a następnie usunięciu nadmiaru skóry wraz z tkanką tłuszczową. Dodatkowo zabieg wzmacnia także mięśnie brzucha przez co będzie on wyglądał płasko, co więcej uzyskamy dzięki temu efekt szczupłej sylwetki. Innym problemem kobiet są również rozstępy powstające na skórze, zabieg ten ma na celu także ich likwidację, co oznacza, że w znacznym stopniu pozbędziemy się rozstępów, poprzez usuniecie skóry na której się one znajdowały.

Jeżeli odpowiednio wcześniej nie pozbędziemy się problemu nadmiaru skóry na brzuchu, może dojść nawet do powstania grzybicy skóry, przepukliny brzusznej , a nawet rozejściu się mięśni brzucha.  Dodatkowo nadmiar skóry obciąża także nasz kręgosłup i czasem możemy odczuwać także ogromny dyskomfort z tym związany. Dlatego też zabieg abominoplastyki jest zabiegiem który poprawi nasz wygląd, zdrowie, ale przede wszystkim nasze samopoczucie.

Zobacz także: https://gabinet-kosmetyczny.com.pl/czym-jest-gigantomastia/