/Awaria instrumentów stomatologicznych – zakup nowych czy naprawa?
sklep dentystyczny

Awaria instrumentów stomatologicznych – zakup nowych czy naprawa?

W czasach zaciskania pasa i rozważnego planowania finansowego zatrzymanie się i dokonanie bilansu swojego portfela wyposażenia kapitałowego nigdy nie było tak ważne. Planowanie przyszłych zakupów kapitałowych sprzętu dentystycznego powinno opierać się na wynikach i przestojach z poprzedniego roku. Przestoje są wrogiem wszystkich praktyk dentystycznych, a odzyskanie utraconych dochodów może być żmudną walką, zwłaszcza gdy pacjenci stosują te same zasady ostrożności co Ty. Jeśli element stale nie działa i ciągle Cię zawodzi, zadaj sobie pytanie – naprawić czy odwiedzić sklep instrumenty stomatologiczne i wymienić?

Sklep dla gabinetów stomatologicznych a żywotność sprzętu dentystycznego

Zapłacenie za regenerację pompy ssącej jest bardzo kuszące, ale jeśli maszyna ma osiem lat i wykazuje oznaki powtarzających się awarii, jaka będzie przyszłość tego elementu nawet po regeneracji? Odwiedzając sklep dla gabinetów stomatologicznych pamiętaj, że każdy element wyposażenia kapitałowego ma żywotność zależną od użytkowania. Większość renomowanych producentów sprzętu dentystycznego przestrzega wszystkich obowiązujących przepisów, a wielu z nich oferuje długie gwarancje, aby zapewnić użytkownikowi końcowemu spokój ducha w przypadku awarii elementu, aby mógł mieć zaopatrzenie gabinetu pozwalające mu bezproblemowo prowadzić praktykę.

Znaczenie zaufanego, doświadczonego dealera sprzętu dla gabinetu dentystycznego

Twoje relacje z dealerem sprzętu/partnerem serwisowym mają kluczowe znaczenie. Coroczna konserwacja wykonywana przez technika przeszkolonego w fabryce może znacznie wydłużyć żywotność sprzętu. Większość dobrze wyszkolonych techników będzie czuła się komfortowo, udzielając porad w oparciu o swoje doświadczenie i wiedząc, kiedy powiedzieć, że koszty naprawy są tak duże, że lepiej odwiedzić sklep akcesoria stomatologiczne i wymienić sprzęt na nowy. To, czy skorzystasz z ich rad, zależy wyłącznie od Ciebie, ale pamiętaj, że utracony dochód w ciągu jednego dnia może wynieść więcej, a jak wspomniano wcześniej, dochód ten jest niezwykle trudny do nadrobienia.