/Rejestracja spółki w Warszawie, a obsługa księgowa
obsługa księgowa firm

Rejestracja spółki w Warszawie, a obsługa księgowa

Nie wiesz, jak w praktyce wygląda rejestracja spółki w Warszawie? To dość prosty proces, który możesz zrealizować nawet przez internet. Aby założyć spółkę zgodnie z prawem, potrzebujesz:

  • nazwę firmy,
  • ustaloną wysokość kapitału zakładowego,
  • umowę lub statut spółki,
  • informacje o udziałach wspólników,
  • czas trwania spółki, o ile jest oznaczony.

Warto dodać, że podczas rejestracji nowej spółki potrzebna jest umowa, która trzeba zawrzeć w formie aktu notarialnego. Bez tego legalne zarejestrowanie i uruchomienie spółki byłoby niemożliwe.

Obsługa księgowa firm – Warszawa. Czy obejmuje także spółki?

Obsługa księgowa firm Warszawa to usługi, które obejmują nie tylko jednoosobowe działalności gospodarcze, ale także spółki cywilne i handlowe. Firma, która zajmuje się taką obsługą, udziela kompleksowego doradztwa prawnego i podatkowego, a także zajmuje się organizacją dokumentacji księgowej przedsiębiorstwa. Można powiedzieć, że sprawdzona obsługa księgowa firm – Warszawa to szansa na zminimalizowanie ryzyka występowanie nieprawidłowości w dokumentach podatkowych praktycznie do zera. Dzięki temu unikniesz też wielu nieprzyjemności urzędowych, np. kar ze strony urzędu skarbowego.

Nawiązanie współpracy z firmą księgową powoduje też, że rejestracja spółki w Warszawie nie stanowi żadnego problemu. Co więcej, możesz na tym etapie skorzystać też z opcji reprezentowania spółki przez zewnętrzne biuro jako pełnomocnika przedsiębiorstwa. To wiąże się z dodatkową opłatą – 17 złotych za pełnomocnictwo.