/USG tarczycy – co trzeba wiedzieć?
rezonans magnetyczny warszawa

USG tarczycy – co trzeba wiedzieć?

Profilaktyka badań jest bardzo ważna i pomaga wykryć chorobą na wczesnym etapie i szybko się z nią uporać. Dlatego tak ważne jest regularne odwiedzanie gabinetów lekarskich. Jednym z poważniejszych problemów, z jakim zmaga się współczesne społeczeństwo, są dolegliwości związane z tarczycą. Co warto wiedzieć o badaniu, które sprawdzi jej stan zdrowia.

USG tarczycy Warszawa to jeden z częstszych komunikatów wpisywanych do internetowych wyszukiwarek w poszukiwaniu odpowiedniego specjalisty. Koniecznie skorzystaj z tego badania, gdy wyczuwasz guzy na tarczycy, którym dodatkowo towarzyszą chrypka, problemy z przełykaniem, obciążenie genetyczne oraz odczuwasz ból w okolicy tarczycy.

Co warto wiedzieć o badaniu?

Wykonanie usg tarczycy jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym i w pełni bezpiecznym. Potwierdzeniem jest to, że wykonuje się je nawet u dzieci i kobiet w ciąży. Przed wizytą u lekarza warto zdjąć wszystkie ozdoby z szyi. To pozwoli na komfortowe wykonanie czynności lekarskich. W czasie przebiegu badania pacjent ma za zadanie leżeć i odchylić lekko głowę do tyłu. Badanie ultrasonograficzne tarczycy charakteryzuje się bardzo wysokim czynnikiem dokładności. Wykrywa nawet małe guzy i pozwala ocenić ich charakter. A co najważniejsze odpowiada na pytanie, czy jest to zmiana złośliwa, czy nie. Szukając odpowiedniego specjalisty, sprawdź, czy gabinet, do którego się wybierasz, ma odpowiedni sprzęt do usg. Warszawa może pochwalić się wieloma takimi placówkami.