/Szklarnie ogrodowe

Szklarnie ogrodowe

Działka to dla wielu z nas nie tylko wspaniałe hobby, sposób na relaks i regenerację sił. To również miejsce, gdzie chętnie uprawiamy warzywa i owoce. Niestety, w naszym klimacie okres wegetacji dla większości roślin nie jest zbyt długi, stąd też przydają się różnego rodzaju innowacje umożliwiające jego wydłużenie. Do najpopularniejszych rozwiązań tego problemu z całą pewnością możemy zaliczyć szklarnie ogrodowe.

Dla kogo są szklarnie ogrodowe?

Szklarnie przeznaczone są dla osób, które chcą cieszyć się swoimi warzywami i owocami przez dłuższy okres w roku. Potrzebna jest więc działka, na której można umieścić tego typu konstrukcję. Szklarnia powinna być dopasowana nie tylko do naszych potrzeb, ale przede wszystkim do warunków, jakie panują na działce. Chodzi tutaj przede wszystkim o rozmiar, lecz także o miejsce, w którym ją postawimy. Otóż powinna ona stanąć w miejscu nasłonecznionym, tak aby jak najlepiej spełniała swoją rolę.

Rodzaje szklarni

Na rynku dostępnych jest wiele typów szklarni. Podstawowa różnica pomiędzy poszczególnymi modelami to rozmiar oraz kształt. Producenci zdają sobie sprawę z różnych potrzeb swoich klientów i chcą je jak najlepiej zaspokoić. Szklarnie różnią się także materiałem, z którego zostały wykonane. Na pierwszą myśl przychodzi nam bowiem szkło, jednak nie zawsze jest to dobry trop. Otóż w sklepach możemy znaleźć także szklarnie wykonane z tworzyw sztucznych – z poliwęglanu.

Koszty

Najtańsza szklarnia to wydatek zaledwie kilkudziesięciu złotych. To bardzo niewielka konstrukcja, w której możemy umieścić co najwyżej kilka doniczek. Z kolei najdroższe propozycje, to już wydatek kilku tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że najdroższe nie zawsze znaczy najlepsze – wszystko zależy bowiem od naszych potrzeb i możliwości.

Szklarnie ogrodowe to bardzo ciekawa alternatywa dla działkowiczów oraz osób posiadających przydomowe ogródki. Oczywiście korzystają z nich także producenci warzyw i owoców, ale w ich przypadku konstrukcje te są znacznie większe. Niezależnie od rozmiaru oraz charakteru naszej uprawy, korzystanie ze szklarni pozwoli nam nie tylko zwiększyć plon, ale również przyspieszyć okres wegetacji roślin.