/Ozonowanie biur – czy warto robić?
ozonowanie warszawa

Ozonowanie biur – czy warto robić?

Ozonowanie w ramach dezynfekcji pomieszczeń to zabieg, który realizowany jest coraz częściej. Wszystko dlatego, że w końcu doceniono właściwości ozonu w czystej postaci. Jakie są jego właściwości?

Odkażające właściwości ozonu.

Ozon eliminuje zarazki, bakterie, wirusy, roztocza, grzyby, pleśnie, a nawet przykry zapach. Do tego jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt oraz natury – ozonowanie można przeprowadzać nawet każdego dnia.

Dotychczas ozonowanie przeprowadzano regularnie tylko w niektórych obiektach, najczęściej w szpitalach, przychodniach, szkołach czy restauracjach. Dzisiaj, w czasach pandemii koronawirusa wykorzystuje się taką dezynfekcję, kiedy przeprowadza się regularne sprzątanie biur. Warszawa może pochwalić się co najmniej kilkoma firmami, które świadczą takie usługi.

Czy można ozonować prywatne mieszkania?

Warto też wiedzieć, że ozonować można też prywatne przestrzenie, coraz częściej sam ozon stosuje się w ramach działań, takich jak sprzątanie mieszkań. Warszawa znowu może pochwalić się sporą liczbą profesjonalistów. I to z ich usług warto korzystać, by ozonowanie przeprowadzić skutecznie.

Pamiętajmy, że ozonowanie dopiero dzisiaj zyskuje ogromną popularność i jest stosowane powszechnie. Dotychczas zamiast do dezynfekcji ozon wykorzystywany był w ramach niwelowania przykrych zapachów, w tym po rozkładających się zwłokach. To w sumie jedyny sposób, by pozbyć się odoru raz na zawsze.