/Nowy rok – nowe postanowienia
trener indywidualny warszawa

Nowy rok – nowe postanowienia

Okres zimowy dla wielu osób wiąże się z chęcią zmiany w życiu czegoś, z czego nie są zadowoleni. Nowy rok to okres, który uchodzi właśnie za ten przełom, za chwilę, w której codzienna rutyna ma zostać zastąpiona czymś nowym i co najważniejsze – lepszym. Wiele ludzi natomiast ma wielki problem z wytrwaniem w postanowieniach, które trwają raptem 2-3 tygodnie.

Kluczowe w utrzymaniu postanowień jest ich odpowiednie zaplanowanie. Przede wszystkim nie powinniśmy wyznaczać sobie zbyt wielu celów – lepiej regularnie trzymać się jednego postanowienia, niż wytrwać przez kilkanaście dni w 5 różnych. Bardzo istotną rzeczą jest także odpowiednia mentalność. Nie powinniśmy oczekiwać efektów natychmiastowych, niezależnie od tego, czego one dotyczą.

Obrane cele powinny być realistyczne i na krótszą bądź dłuższą metę do zrealizowania. Warto postawić sobie pytanie, ile jestem w stanie zrobić i sztywno trzymać się danego założenia, gdy je zrealizujemy, wtedy możemy postawić sobie dalszy cel i znów do niego dążyć, bo jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Zdecydowanie do najpopularniejszych postanowień należy rzucenie palenia. Jest to nałóg, który pochłania nie tylko bardzo dużo pieniędzy, ale przede wszystkim szkodzi zdrowiu naszemu i otaczających nas osób. Dobrym pomysłem jest znalezienie kogoś, kto również stał się niewolnikiem papierosów i nawzajem się wspierać. Staraj się ograniczać papierosy stopniowo, a dodatkową pomocą może okazać się sport, który poprawia samopoczucie.

Wiele osób w styczniu decyduje się także wybrać na siłownię, co czasem skutkuje wręcz tłokiem na zajęciach czy sali treningowej. Jest to jak najbardziej dobre postanowienie, jednak pamiętajmy, że do siłowni trzeba podchodzić z głową, ponieważ w innym przypadku możemy sobie zaszkodzić. Pierwsze treningi warto wykonać pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Najszybszym sposobem na znalezienie odpowiedniej osoby będzie wpisanie w wyszukiwarkę frazy typu „trener indywidualny Warszawa” i porównanie lokalnych ofert oraz opinii klientów.