/Nietypowe usługi taksówkarzy
ramki tablicy rejestracyjnej

Nietypowe usługi taksówkarzy

Taksówka już dawno przestała być jedynie pojazdem, dzięki któremu możemy przemieścić się z punktu A do punktu B. Dzisiaj, liczne korporacje taksówkarskie, chcąc zawalczyć o klienta oferują szereg dodatkowych korzyści i nie zawsze wiążą się one z podróżowaniem na wytyczonej trasie.

Idea działalności korporacji taksówkarskich

Zadaniem kierowcy taksówek jest przede wszystkim bezpieczne i sprawne dowiezienie klienta we wskazane przez niego miejsce. Podróż ma odbywać się w należytym komforcie dla pasażera a ten zobowiązany jest do uiszczenia odpowiedniej opłaty za tego rodzaju usługę.

Transport tymże środkiem lokomocji po mieście opatrzony jest stosownym cennikiem. Powszechne są taryfy, zgodnie z którymi naliczana jest kwota za każdy przejechany kilometr trasy. Tym samym, inny cennik obowiązuje w dzień, inny w nocy. Drożej zapłacimy też w weekendy i święta czy poza obszarem miejskim.

To, na czym najbardziej zależy korporacjom, to z całą pewnością lojalność klienta. Właśnie dlatego liczy się nie tylko niska cena (w czasach olbrzymiej konkurencji jest to nierzadko główny wyznacznik wyboru taksówki), ale również wygoda podróżowania. Właśnie dlatego wiele firm gwarantuje swoim klientom WI-FI, radio, klimatyzację czy brak rozpraszających reklam. Usługi oferowane są przez całą dobę a od kierowcy wymaga się zawsze uprzejmości i uczciwości – wielu z nich posługuje się GPS-ami, by wybierać najkrótsze trasy przejazdu do celu, dzięki czemu pasażer nie jest narażany na zbędne koszta.

Usługi dodatkowe

Usługi przewozowe to dzisiaj standard natomiast największą popularnością cieszą się korporacje, które oferują szereg innych korzyści. Znane są już te, które świadczą usługi kurierskie – dzięki temu przesyłka może zostać dostarczona do adresata już w 60 minut (na terenie całej Warszawy). To ogromna konkurencja dla wyspecjalizowanych firm kurierskich, które najczęściej gwarantują dostarczenie paczek dopiero dnia następnego.

Kierowcy taksówek mogą też zrobić za nas zakupy w wybranym sklepie i dostarczyć je pod wskazany adres. Przyznamy, że jest to ogromny komfort w sytuacji nagłej choroby czy po prostu braku czasu.

Taksówki świadczą również usługi o wiele bardziej nietypowe – zawiozą Twojego psa do weterynarza, przywiozą tonę piasku czy pomogą w przeprowadzce. Już nie musisz zostawiać auta pod blokiem przyjaciela po zakrapianej imprezie ani odmawiać sobie alkoholu na przyjęciu u cioci. Teraz Twoje auto odprowadzi pod wskazany adres wyszkolony kierowca, podczas gdy Ty zasiądziesz wygodnie w taksówce i dojedziesz do celu.

Pamiętajmy, że zgodnie z zasadą „klient nasz pan”, taksówkarz może zgodzić się na wykonanie nawet najbardziej nietypowego zlecenia, jeśli tylko będzie miał ku temu warunki i będzie to zgodne z polskim prawem. Musimy też wiedzieć, że może odmówić wykonania zlecenia nawet wtedy, gdy dyspozytor przyjął je do realizacji poprzez telefoniczne zgłoszenie. Takie sytuacje mają miejsce, kiedy zlecenie odbiega od odpisanego lub jest niebezpieczne dla kierowcy i pasażerów. Taksówkarz nie musi godzić się również na wykonanie nieetycznej usługi. Zdarza się, że taksówka ma służyć jako hotel wynajęty na godzinę dla pary kochanków – na takie wykorzystanie auta rzadko kiedy zgadza się kierowca.