/Najmodniejsze kolory wnętrz 2020
architekt wnętrz Białystok

Najmodniejsze kolory wnętrz 2020

Czy wiesz, że aranżacje wnętrz zmieniają się sezonowo? I nie chodzi jedynie o indywidualny gust inwestorów danej nieruchomości, ale również o trendy. Moda w przestrzeniach mieszkalnych zmienia się dokładnie tak samo, jak ta, która dotyczy chociażby ubrań czy fryzur. Światowi projektanci wciąż zaskakują nas nowymi pomysłami, inspirują, podsuwają pomysły. Duże znaczenie mają chociażby kolory w pomieszczeniach. Te mają być nie tylko modne, ale dawać także komfort codziennego funkcjonowania. Warto wiedzieć, jak dobierać właściwe barwy, by Twoje mieszkanie było nie tylko trendy, ale też idealne z gustem wszystkich domowników.

Co oferuje nam na rok 2020 dobry architekt wnętrz? Białystok, Warszawa czy Poznań, bez względu na lokalizację, pomysły na aranżację są jednakowe. Królują odcienie granatu i błękitu, kolor koralowy, ziemna zieleń. Wiosną pojawią się pastele, beże, modna będzie też oczywiście uniwersalna biel, pozostaną też szarości. We wnętrzach eklektycznych nadal dominować będzie czerń, złoto, miedź, surowe odcienie betonu.

Pamiętajmy, by kolory ścian czy dodatków dobierać zgodnie z własnymi upodobaniami. Warto też zwracać uwagę na zalecenia specjalistów, jakie dotyczą intensywności kolorów i ich wpływu na nasze funkcjonowanie. Przykładem może być mocna czerwień, która raczej nie sprawdzi się w relaksacyjnej sypialni. W tym pomieszczeniu o wiele lepiej sprawdzi się kojąca zieleń. Weźmy też pod uwagę, że dobór odpowiednich barw będzie optycznie zmieniał daną przestrzeń, powiększał ją, zmniejszał, obniżał itp.