/Letnia integracja w firmie
gry szkoleniowe przykłady

Letnia integracja w firmie

Ciepłe miesiące są świetnym terminem na zorganizowanie integracji. Późna wiosna lub wczesna jesień to dobra pora na zabawę, która pozwoli uniknąć sezonu urlopowego. Większość pracowników będzie mogła wtedy wziąć w niej udział. Jakie atrakcje przygotować na spotkanie pracownicze?

Słoneczne popołudnie i miła atmosfera to dwa pierwsze czynniki, które sprawią, że impreza integracyjna udana. Ciepłe miesiące są świetnym pomysłem na zorganizowanie integracji i zacieśnienie więzi w firmie. W końcu prowadzenie biznesu to przede wszystkim ludzie i warto na nich stawiać. Jak jednak zorganizować szkolenie integracyjne dla pracowników?

Szkolenie integracyjne, czy wyjazd ?

Zastanów się jaki rodzaj integracji będzie optymalny dla Twoich potrzeb i możliwości. Jeśli decydujesz się na imprezę, warto zadbać o gry szkoleniowe, przykłady to logiczne gry polegające na budowaniu relacji między pracownikami oraz skłanianie ich do wymiany informacji. Podczas takiej gry szkoleniowej może również pojawiać się element rywalizacji lub podejmowania decyzji pod presją czasu. Wszystko zależy od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy. Jednak jeśli zamierzasz zabrać swoich pracowników na dłużej i wspólnie spędzić czas np. w czasie weekendu, to zadbaj o to, aby wyjazd był dla nich atrakcyjny. Stwórz plan wycieczki, wskaż atrakcje (np. kajaki, zwiedzanie miasta, wspinaczka na górę). Warto wtedy podzielić weekend na dwie części. Jedną imprezową, gdzie w wyluzowanej atmosferze wszyscy poznają się lepiej oraz biznesową, w której znajdzie się czas na szkolenia integracyjne dla pracowników. Dzięki luźnej formie nauki można realnie wpłynąć na kondycję pracowników i ich podejście do pracy.