/Jaki prezent kupić dziecku na pierwsze urodziny?
balony na roczek

Jaki prezent kupić dziecku na pierwsze urodziny?

Kupno prezentów urodzinowych to temat, w którym często mamy wiele dylematów. Wynikają one zarówno ze zbyt wielu pomysłów, jak i kompletnego ich braku. Prezent dla dziecka zazwyczaj nie wiążę się z tą drugą grupą, ponieważ dla maluchów względnie łatwo coś wybrać. Należy jednak pamiętać o uniwersalnych zasadach, żeby nie kupić przez przypadek czegoś nieodpowiedniego.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że są to pierwsze urodziny dziecka, a jednocześnie takie, których brzdąc nie będzie pamiętał. Z tego względu jak najbardziej uzasadnionym prezentem będzie coś, co ułatwi życie rodzicom malucha. Nie obawiajmy się po prostu zapytać rodziców, czy nie ma czegoś, czego potrzebują i co można by na takie urodziny zakupić. Być może najlepszym rozwiązaniem będzie dorzucenie się do budżetu na planowany zakup wózka lub fotelika dziecięcego.

Ciuchcia drewniana z magnesami
Alternatywą może być oczywiście zabawka, która posłuży maluchowi przez najbliższe 2-3 lata. Jeżeli zdecydujemy się na to rozwiązanie, pamiętajmy, by nie kupować nic, co może być szkodliwe dla zdrowia dziecka. Zabawki z tworzywa sztucznego powinniśmy omijać szerokim łukiem, zwłaszcza z uwagi na to, niemowlęta uwielbiają wkładać zabawki do buzi. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się np. drewniane klocki. Możemy także zakupić specjalne balony na roczek wypełnione helem. Unoszący się kolorowy obiekt z na pewno sprawi mnóstwo frajdy dziecku. W okolicach kilkunastu miesięcy dziecko też  zaczyna mocno reagować na kolory, dlatego możemy zaopatrzyć rodziców brzdąca w książeczkę, którą mama lub tata będą czytać, a dziecko słuchając przy okazji będzie podziwiać kolorowe obrazki.
Chętnie wybieranym prezentem na pierwsze urodziny dziecka są także różne ubranka. Posłużą one oczywiście krócej niż te kilka lat, ale pomysłowo wykonana odzież dla malucha na pewno ucieszy jego rodziców.