/Jaki kolor ścian wybrać w mieszkaniu?
butelkowa zieleń

Jaki kolor ścian wybrać w mieszkaniu?

Remont jest wyzwaniem, przed którym musi stanąć każdy posiadacz swoich czterech kątów. Nie jest to łatwe przedsięwzięcie, szczególnie że zmiany, które chcemy wprowadzić, mają nam towarzyszyć przez kilka lat spędzonych w naszym wymarzonym mieszkaniu. Inaczej efekt zaplanowanych prac będzie nam przysparzał ból głowy każdego dnia.

Wybranie kolorów ścian w mieszkaniu nie jest łatwe. Szczególnie jeśli lubimy konkretne kolory, które nie do końca sprawdzą się w danym pomieszczeniu. Ważne jest dobranie kolorów ścian względem przeznaczenia danego pomieszczenia. W przypadku sypialni jaskrawe kolory mogą zostać niewłaściwie wykorzystane. Doprowadzi to do sytuacji, że nie będziemy w stanie zasnąć w otoczeniu takich kolorów i będziemy się źle czuć. Sprawdzą się za to wyważone i spokojne barwy. Granat podobnie jak butelkowa zieleń nadają pomieszczeniu charakteru ze względu na swoją zdecydowaną barwę. Dlatego decydując się na konkretne barwy, możemy podobnie jak w przypadku zieleni wprowadzić do wnętrza szlachetną barwę.

Malując jedną lub dwie ściany w tym kolorze unikniemy sytuacji, że będzie w pomieszczeniu zbyt ciemno, gdy wszystkie ściany będą w jednym ciemnym kolorze. W takiej sytuacji jest pomalowanie dwóch pozostałych ścian w jaśniejszych barwach. Tutaj z pomocą przychodzi nam biel oraz jaśniejsze kolory. Ponadto stosowanie ciemnych barw w połączeniu z bielą oraz jasnymi meblami stworzy wyjątkową kompozycję. Podobnie jak w sytuacji, gdy ściany będą w kolorze błękitu lub pistacji. Wtedy kluczową rolę odegrają ciemne meble oraz podłoga, które pozwolą przełamać drażliwy nadmiar światła w pokoju.

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o kolorach ścian w naszych wnętrzach, warto zastanowić się nad resztą wyposażenia każdego wyposażenia. Pozwoli to uniknąć wspomnianej sytuacji, przez co będziemy się czuć spełnieni w nowych wnętrzach. Nie można również zapominać o oświetleniu, którego zmiana może się w kluczowy sposób przyczynić do stworzenia naszego idealnego wnętrza.