/Jaka podłoga do garażu?
wylewki żywiczne

Jaka podłoga do garażu?

Posadzka w garażu ma być przede wszystkim odporna i to nie tylko na zabrudzenia, ale też ciężar. Każdego dnia musi znosić przecież wagę auta, Do tego nierzadko do garażu wstawiamy wszelakie wyposażenie ogrodu i inne sprzęty. Co ważne, podłoga musi być też odporna na wysokie i niskie temperatury. Nie ma mowy o jej pękaniu ani rysowaniu.

Inwestorzy, którzy jeszcze zastanawiają się nad wyborem odpowiedniego podłoża, które będzie doskonale służyło w przestrzeni garażowej, powinni dobrze poznać wylewki żywiczne. Te do tej pory stosowano w halach magazynowych, fabrykach, powierzchniach użyteczności publicznej – to dla nich najlepsza rekomendacja.

Posadzki epoksydowe cieszą się coraz większym powodzeniem. Ich struktura jest idealnie gładka, co umożliwia łatwe sprzątanie. Taka podłoga jest też odporna na silne zabrudzenia, na przykład smarem czy olejem – taki brud po prostu nie wsiąka. Do tego mamy pewność, że nie popęka podczas niskich temperatur ani nie będzie się rysować nawet przy intensywnej eksploatacji.

Co ważne, podłoga z żywicy nie jest droga, a jej koszt jest wręcz proporcjonalny do nabycia i położenia płytek bądź gresu. Spora liczba właścicieli garażu podejmuje się nawet prac wyłożenia tejże podłogi samodzielnie, nie jest to proces trudny.

Warto też zaznaczyć, że podłogi z żywicy coraz częściej stosowane są już nie tylko w garażach, ale też we wnętrzach mieszkalnych. Można je zobaczyć w wiatrołapach, kuchniach, łazienkach, a nawet salonach. Świetnie komponują się w aranżacjach w stylu nowoczesnym.