/Jak poznać dobrego fryzjera?
dobry fryzjer ursynów

Jak poznać dobrego fryzjera?

Mówi się, że dobry fryzjer jest jak najlepszy przyjaciel. Trudno go znaleźć, a jak już jest, to należy się go trzymać i zaufać mu bezgranicznie. Okazuje się, że znalezienie fryzjera, który posiada nie tylko fachowe umiejętności strzyżenia czy koloryzacji włosów, ale ma również smykałkę do należytej stylizacji włosów zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientek, graniczy prawie z cudem. Fakt, że w dużych miastach salony fryzjerskie funkcjonują niemalże przy każdej ulicy. Nie oznacza to jednak, że pracują w nich fachowcy. Podpowiadamy, na co zwracać szczególną uwagę.

Pierwszą, podstawową sprawą jest wygląd samego salonu. Szukajmy nie tylko fryzjera, który pracuje najbliżej naszego domu, ale takiego, dla którego fryzjerstwo jest prawdziwą pasją. Oczywiście, możemy wpisać hasło typu „dobry fryzjer Ursynów” i szukać lokalizacji najbliższej domu. Może się przecież okazać, że trafiliśmy na specjalistę, który wykonuje usługi rzetelnie. Pamiętajmy jednak, że do dobrego fryzjera możemy też jechać na drugi koniec miasta, bo warto.

Ważny jest wygląd salonu. Musi być schludnie i czysto. Rozrzucone włosy poprzednich klientek czy niewyczyszczone dobrze nożyczki raczej nie zachęcą nas do siadania na fryzjerski fotel. Nie zachęci nas też niechlujny wygląd samego stylisty. Często ich fryzury nie są zadbane, nasuwa się motto „szewc bez butów chodzi”. Jeśli jednak fryzjer nie jest w stanie zadbać o własny wygląd i wizerunek, który jest przecież jego wizytówką, to raczej nie jest najlepszym specjalistą.

Zwracajmy też uwagę na kwalifikacje techniczne stylisty fryzur. Fakt, że w przypadku tych specjalistów liczy się talent, ale technika strzyżenia czy koloryzacji jest równie ważna. Pamiętajmy, że co sezon pojawiają się nowe trendy. Dzisiaj nie jest już modny tradycyjny baleyage, ale sombre i dobry fryzjer właśnie takie zaproponuje. Musi umieć wykonać stylizację włosów zgodnie z najnowszą modą. Do tego niezbędne są mu kursy i prestiżowe szkolenia. Dowodem ich ukończenia są najczęściej dyplomy i certyfikaty, które dumnie wiszą na ścianie w salonie fryzjerskim.