/Jak oczyścić mieszkanie po zmarłym?
sprzątaie po zgonach warszawa

Jak oczyścić mieszkanie po zmarłym?

Śmierć bliskiej osoby potrafi nadejść niespodziewanie. Jest to przykry incydent, z którym niestety prędzej czy później każdy będzie miał do czynienia. Oprócz żałoby związanej ze śmiercią możemy mieć także problem z posprzątaniem mieszkania, w którym doszło do tragedii. Jest to niezwykle trudny zabieg, a podejmowane czynności zależą od czasu, po jakim zostało odnalezione ciało, które już po 24 godzinach zaczyna wydzielać specyficzny, nieprzyjemny zapach oraz zagrażające naszemu zdrowiu drobnoustroje. Co należy w takiej sytuacji zrobić?

Jeżeli zwłoki odnaleźliśmy w krótkim czasie, możemy podjąć próbę samodzielnego posprzątania pomieszczenia, w jakim leżały. Nie będzie to łatwe zadanie, jednak jak najbardziej jest do wykonania. Jeżeli jednak ciało leżało już kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin, wtedy nie powinniśmy podejmować działań na własną rękę. Standardowe środki czystości nie będą na tyle skuteczne, by trwale pozbyć się odrażającego zapachu. W takim przypadku powinniśmy jak najszybciej zadzwonić po specjalistów, którzy takimi czynnościami zajmują się na co dzień. Kontakt do takiej firmy znajdziemy najszybciej wpisując w wyszukiwarce frazę typu „sprzątanie po zmarłych Warszawa”. Nie decydujmy jednak się na pierwszą lepszą ekipę, ponieważ sumienne i dokładne oczyszczenie mieszkania po zmarłym jest bardzo ważne z perspektywy dalszego użytkowania danego pomieszczenia.

Fachowcy zajmujący się sprzątaniem po zgonach dysponują specjalistycznym sprzętem, który skutecznie może zwalczyć skutki rozkładu ciała. W pierwszej kolejności należy oczyścić konkretne pomieszczenie z mebli i innych przedmiotów, które mogą przeszkadzać w kompleksowym czyszczeniu. Dalszym krokiem jest posprzątanie po ciele, a także wykonania ozonowania, które zwalczy nieprzyjemny zapach. W przypadku, gdy ciało zostanie znalezione długo po śmierci, niestety konieczne może okazać się zrywanie podłogi oraz tapet ze ścian. Również wskazane będzie pozbycie się mebli przesiąkniętych zapachem nieboszczyka.