/Jak depilować podatne na podrażnienia miejsca ciała?
depilacja laserowa bikini

Jak depilować podatne na podrażnienia miejsca ciała?

Zaczerwienienie skóry, występowanie wykwitów skórnych i stanów zapalnych. Do tego ból, pieczenie albo świąd. Właśnie takie objawy bardzo często pojawiają się po depilacji wrażliwych miejsc ciała, jeśli tylko wybieramy niewłaściwą metodę usuwania niechcianych włosków. Przykładem mogą być miejsca intymne, które wykazują negatywne efekty usuwania włosków przy różnych sposobach. Jednorazowa maszynka może powodować podrażnienie. Depilacja woskiem sprawia za to ogromny ból i dyskomfort, a używanie kremów depilacyjnych może przyczynić się do pojawienia uczulenia.

Na szczęście możemy dzisiaj decydować się na trwałą depilację, która skutecznie usunie owłosienie raz na zawsze, do tego nie wiąże się z żadnych dyskomfortem ani powikłaniami. To depilacja laserowa, która jest dzisiaj jedną z najpopularniejszych metod trwałej depilacji. Do tego jest jedyną, która usuwa włosy bezpowrotnie. Oznacza to, że włoski w wybranej części ciała nie odrastają już nigdy więcej. Sprawdź sama.

Bezpieczna depilacja laserowa najnowocześniejszymi urządzeniami

Specjaliści potwierdzają, że jeśli tylko depilacja laserowa odbędzie się przy zastosowaniu najbardziej innowacyjnego urządzenia, trwałe usuwanie włosków będzie przebiegać szybko, bezboleśnie i bez żadnych powikłań. Przykładem może być laser diodowy Vectus. To jedyny laser na świecie, który automatycznie odczytuje poziom melaniny, czyli barwnika włoska. Dzięki temu moc i natężenie wydzielanych wiązek światła dobierane jest indywidualnie, zgodnie z potrzebami i preferencjami poszczególnych osób i partii ciała. Nie ma więc mowy o przebarwieniach albo poparzeniu skóry.
Co ciekawe, to właśnie Vectus posiada specjalną nakładkę chłodzącą, która działa jak naturalny znieczulacz. Dzięki temu nawet depilacja laserowa bikini odbywa się w pełnym komforcie, bez bólu.

Na czym polega depilacja laserem?

Należy wziąć pod uwagę, że włoski nie zostaną całkowicie usunięte już po jednym zabiegu. Zaleca się, by realizować całą ich serię, przeważnie od 3 do 7 zabiegów. To kwestie indywidualne i zależą od wybranej partii ciała oraz struktury włosków. Jeszcze do niedawna lepsze efekty osiągano w przypadku włosków cienkich i jasnych, ale dzisiaj skutecznie można pozbywać się także owłosienia gęstego i ciemnego.
Każdy zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut – depilacja pach to każdorazowy zabieg, który trwa jedynie 2 minuty. Depilacja laserowa bikini również nie trwa dłużej niż kilka minut.
Wiązki laserowego światła wnika w głąb skóry i dociera do cebulki włosków. Tam niszczy melaninę, dzięki czemu owłosienie z każdym kolejnym zabiegiem staje się coraz słabsze, aż wreszcie znika całkowicie. Okazuje się, że już podczas pierwszego zabiegu znika bezpowrotnie jakieś 50% włosków. Efektem całkowitym jest trwała depilacja 99% owłosienia z wybranej części ciała. Jednocześnie zaleca się, by przeprowadzać raz w roku tzw. zabieg przypominający. Dzięki temu skóra pozostanie już zawsze idealnie gładka.