/Jak dbać o okna drewniane?
okna drewniane warszawa

Jak dbać o okna drewniane?

Uznaje się, że drewno to jeden z najtrwalszych materiałów. Aby tak jednak było, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. By móc cieszyć się pięknymi oknami z drewnianymi ramami przez długie lata, domownicy muszą się naprawdę mocno postarać. Inwestycja w naturalne drewno jest jednak opłacalna. Okazuje się, że drewniane okna są o wiele lepszej jakości niż te wykonane zgodnie z nowoczesną technologią, z PCV.

Pamiętajmy jednak, że nie wystarczy wybrać wzoru okien i zadbać o ich właściwy montaż. Na rynku znajdziemy wielu producentów, którzy oferują okna drewniane. Warszawa i każde inne miast w Polsce może cieszyć się naprawdę sporym wyborem firm, które takowe proponują. Aby cieszyć się ich nieskazitelnym wyglądem i pełnym komfortem obsługi oraz ich funkcjonowania, należy się do takiej inwestycji dobrze przygotować.

Przede wszystkim warto zebrać informacje dotyczące ich pielęgnacji. Chodzi głównie o ich mycie, bo nieodpowiednie może doprowadzić do starcia lakieru ochronnego i impregnatu, przez co ramy okienne mogą się wypaczać i nie spełniać dobrze swojej funkcji. Co więcej, szybko staną się niekorzystne pod względem wizualnym, a my przecież chcemy cieszyć się estetycznym widokiem drewnianych okien jak najdłużej. Warto zdać sobie sprawę, że dobrej jakości drewniane ramy i ich odpowiednia pielęgnacja pozwoli zachować ich nieskazitelny stan przez nawet kilkadziesiąt lat.

Zaleca się, by drewniane ramy myć tylko środkami przeznaczonymi do drewna. Nie należy stosować szorstkich szczotek, ale raczej miękkich, bawełnianych ściereczek. Trwałą impregnację, którą najczęściej wykonują profesjonaliści polecani przez producentów okien z drewna, warto przeprowadzać co 5-8 lat. Częściej renowacji podlegać muszą okna, które są stale wystawione na silne działanie promieni słonecznych. W ich wyniku kolor ram może robić się blady.

Chociaż okna drewniane wymagają większej dbałości, to coraz więcej osób właśnie na takie się decyduje. Trend powrotu do natury widać wyraźnie również w kwestii inwestycji w trwale elementy naszych nieruchomości. Stawiamy przede wszystkim na jakość.