/Czy rozwód zawsze musi być traumą?
adwokat rozwodowy warszawa

Czy rozwód zawsze musi być traumą?

Czy zdajesz sobie sprawę, że w Polsce każdego roku odnotowuje się coraz większą liczbę rozwodów? Co ciekawe, sprawy rozwodowe stanowią ogromną część wszystkich, o jakich muszą rozstrzygać sędziowie. Okazuje się jednak, że oficjalne, formalne rozstanie ze współmałżonkiem nie musi być życiową traumą. Zakończenie związku małżeńskiego może odbyć się już na pierwszej rozprawie.

Najważniejsze są mediacje i ugoda. Najszybciej rozwody orzekane są wtedy, gdy zarówno mąż, jak i żona chcą rozstania i są w stanie zgodnie podzielić się majątkiem. Sytuacja staje się nieco skomplikowana, kiedy para posiada dzieci, ale na szczęście w coraz większej liczbie przypadków również i w tej kwestii małżonkowie, którzy podjęli decyzję o rozstaniu, potrafią się porozumieć.

O łatwym i szybkim przebiegu rozwodu marzy każdy, kto tylko zdecydował się na formalne rozstanie. Niestety nie zawsze dochodzi do szybkiej ugody i kompromisów. Aby nie toczyć długiej walki przed sądem, warto wtedy rozpocząć współpracę z adwokatem. Wystarczy wpisać hasło typu „adwokat rozwodowy warszawa”, by wyszukać takiego, który specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Pamiętajmy, że prawo jest niezwykle podobne do medycyny i w jego przypadku również można mówić o konkretnych specjalizacjach.

Dobry adwokat sprawnie poprowadzi nas przez wszystkie sprawy rozwodowe. Co więcej, wywalczy dla nas najbardziej korzystne warunki, jakie wiążą się z zakończeniem związku małżeńskiego. Batalia toczy się najczęściej o majątek, dzieci, ale też kwestie orzekania o winie.
Na dobrym adwokacie nie należy oszczędzać, bo jeśli w grę wchodzi spora wygrana, taka współpraca i tak będzie opłacalna. Warto też wspomnieć, że to adwokat będzie reprezentantem w sądzie, co oszczędza nerwów. Przecież większość z nas na co dzień nie odwiedza sądów, nie składa zeznań, nie musi tłumaczyć się przed sądem ani prawić o prywatnym życiu przed obcymi osobami. Już samo rozstanie jest niemiłym przeżyciem i warto zadbać o to, by przebiegło przy zachowaniu jak najlepszego stanu psychicznego.