/3 kroki pielęgnacji skóry twarzy
kosmetyki arbonne

3 kroki pielęgnacji skóry twarzy

Obowiązujący kanon piękna wymaga od nas skóry idealnie gładkiej, bez jakichkolwiek niedoskonałości. Aby tak jednak było, musimy o to zadbać. Okazuje się, że naturalny proces starzenia się skóry następuje już po 20 roku życia. Oczywiście jeszcze wtedy nie widać zmarszczek, ale następuje spowolnienie procesu produkcji elastyny i kolagenu. To tylko mały krok do wystąpienia niekorzystnych defektów. Na szczęście przy zastosowaniu właściwej pielęgnacji cery, ta będzie doskonała przez długi czas. Sprawdź, jakie są priorytety w kwestii codziennego dbania o skórę twarzy.

Krok 1 – oczyszczanie

Tylko skóra idealnie czysta, może być dotleniona i zregenerowana. W tym celu należy dobrać konkretne kosmetyki. Dobrze, jeśli będą dobrane do danego typu cery, ale również o optymalnym składzie. Dzisiaj stawia się na kosmetyki Arbonne, bo te są wegańskie, do tego nie zawierają parabenów, silikonów ani innych sztucznych substancji.
Najlepiej oczyszczać skórę twarzy kilka razy dziennie, ale kategorycznie wymaga się, by zawsze robić to przed spaniem. To właśnie nocą skóra samoistnie regeneruje się, ale żeby tak było, musi być czysta i dotleniona. Przecież brud czy resztki makijażu zapychają pory.
W celu oczyszczenia skóry twarzy najlepiej używać delikatnych płynów  czy żelu do mycia twarzy albo płynu micelarnego. Należy zadbać zarówno o oczyszczenie, jak i tonizację skóry.

Krok 2 – nawilżenie

Problemem skóry twarzy jest to, że jest ona narażona na działanie niekorzystnych czynników. To przecież ta część ciała, której nie zakrywamy. Mróz, wiatr, silne promienie słoneczne, stosowanie złych kosmetyków kolorowych – wszystkie te czynniki sprawiają, że cera staje się przesuszona. Przez to zmarszczki pojawią się szybciej, na twarzy widoczne będą też wykwity, skóra będzie zaczerwieniona, piekąca.
Dobrym pomysłem jest stosowanie nawilżającej bazy pod makijaż oraz nawilżającego kremu na noc – idealnie, jeśli w swoim składzie będzie zawierać kwas hialuronowy oraz wyciągi roślinne.

Krok 3 – odżywianie

Odżywienie skóry twarzy to nie tylko walka ze zmarszczkami. Rzeczywiście dobranie idealnego serum, maski czy kremu pozwoli dłużej zachować skórę idealnie gładka i jędrną, ale to niejedyne zalety. Odżywiona cera to ta pełna blasku, bez stanów zapalnych, wykwitów, rozszerzonych porów. To cera dotleniona, zdrowa, promienna.